YouTube shorts میتواند با یک معامله بهتر برای سازندگان محتوا TikTok را بدزدد

YouTube Shorts می‌تواند با یک معامله بهتر برای سازندگان، رعد و برق TikTok را بدزدد

فهرست محتوا

YouTube shorts میتواند با یک معامله بهتر برای سازندگان محتوا TikTok را بدزدد

TikTok همچنان در فیلدهای ویدئویی کپی کوتاهی که غول‌های رسانه‌های اجتماعی رقیب در سال‌های اخیر ایجاد کرده‌اند، مانند Reels اینستاگرام و Snapchat Spotlight، غالب است. اما، طبق گزارش‌های نیویورک تایمز، یوتیوب شورتز در حال آماده شدن برای معرفی یک مدل اشتراک درآمد از تبلیغات است. که می‌تواند ویدیوهای فرم کوتاه را متحول کند و تیک‌تاک را به معنای واقعی کلمه به دست بیاورد.

اشتراک به صورت درآمد فعال است:

یوتیوب بدون شک اولین پلتفرمی بود که این امکان را برای افراد خلاق فراهم کرد تا از طریق ارسال محتوای جالب در اینترنت درآمد کسب کنند. در سال 2007، تنها سه سال پس از تأسیس یوتیوب، این پلتفرم برنامه شریک خود را معرفی کرد و به سازندگان 55 درصد از درآمد حاصل از تبلیغات ارائه شده قبل یا در حین ویدیوهایشان را ارائه داد.

اما TikTok از طریق Creator Fund خود به سازندگان مبلغی را پرداخت می کند، که مجموعه ای 200 میلیون دلاری که در تابستان 2020 رونمایی شد. در آن زمان، TikTok گفت که قصد دارد این استخر را در طول سه سال آینده به 1 میلیارد دلار در ایالات متحده افزایش دهد، و آن را در سطح بین المللی دو برابر کند.

ممکن است پول زیادی به نظر برسد، اما در مقایسه، یوتیوب بیش از 30 میلیارد دلار درآمد تبلیغاتی در سه سال گذشته به سازندگان پرداخت کرده است.

چه کسی سهم درآمد را دریافت می کند؟

دلیل بزرگی که چرا TikTok و سایر برنامه‌های ویدیویی فرم کوتاه هنوز از برنامه اشتراک درآمد مشابهی رونمایی نکرده‌اند، این است که تشخیص نحوه تقسیم درآمد تبلیغات در فیلدهای ویدیویی کوتاه که به‌صورت الگوریتمی تولید می‌شود، دشوارتر است. شما نمی توانید یک تبلیغ را در وسط یک ویدیو جاسازی کنید، تصور کنید یک ویدیوی 30 ثانیه ای را با یک تبلیغ 8 ثانیه ای در وسط تماشا کنید – اما اگر تبلیغات را بین دو ویدیو قرار دهید، سازنده ای که ویدیوی او مستقیماً قبل یا بعد از آن ظاهر شده است؟ یا، آیا سازنده‌ای که ویدیوی او را قبلاً در فیلدها تماشا کرده‌اید نیز مستحق حذف است، زیرا محتوای آن‌ها شما را تشویق می‌کند به پیمایش ادامه دهید؟

جیم لودربک، مدیر عامل سابق VidCon، تابستان امسال در گفتگو با یک مجله گفت: “ما هنوز در روزهای اولیه در مورد نحوه کسب درآمد از این چیزها هستیم، اما من خوشبین هستم و فکر می کنم این صنعت  متوجه خواهد شد.” . ” زیرا  آنها مجبورند، در غیر این صورت، سازندگان به جایی می روند که پول است.”

اما ممکن است یوتیوب به تازگی آن را کشف کرده باشد. طبق گزارش‌ها، این شرکت قرار است روز سه‌شنبه در رویداد Made on YouTube یک مدل اشتراک درآمد تبلیغاتی شبیه به برنامه شریک را معرفی کند. اگر شایعات درست باشند، سازندگان YouTube Shorts  45درصد از درآمد تبلیغات را دریافت می‌کنند – کاهشی کمتر از آنچه در ویدیوهای YouTube انجام می‌دهند، اما ارتقای قابل توجهی در مقایسه با پرداخت ناچیز Creator Fund. همانطور که Louderback گفت، سازندگان پول را دنبال خواهند کرد.

مشکل کسب درآمد در TikTok

شما نمی توانید در TikTok ثروتمند شوید؟ در مورد چارلی داملیو، که در دبیرستان شروع به ارسال ویدیوهای رقص از اتاق خواب خود کرد، و سپس در سال 2021 17.5 میلیون دلار درآمد داشت، چطور؟ اما این پول از خود TikTok نمی آید. در عوض، او و خواهرش دیکسی دی آملیو از طریق معاملات گسترده با برندها، نمایش واقعیت و سرمایه گذاری های خطرپذیر ثروتمند شدند. حتی آقای YouTuber MrBeast (جیمی دونالدسون) که سال گذشته با درآمد 54 میلیون دلاری از هر سازنده دیگری بیشتر درآمد داشت، به نظر نمی‌رسد در TikTok درآمد خوبی کسب کند.

دلیلش این است که مدل صندوق خالق TikTok به سادگی کار نمی کند. Creator Fund یک مجموعه ثابت از پول است، که هر روز بین کاربران در برنامه سازندگان TikTok بر اساس تعداد بازدیدهایی که دارند تقسیم می شود، اما از آنجایی که استخر رشد نمی کند، به این معنی است که با بزرگتر شدن TikTok، سازندگان درآمد کمتری کسب می کنند.

هنک گرین، خالق قدیمی اینترنت گفت:

هنک گرین، خالق قدیمی اینترنت، در ویدئویی درباره Creator Fund که در ابتدا حدود 5 سنت به ازای هر هزار بازدید کسب کرد، اما تعداد سازندگان در برنامه از رشد خود برنامه پیشی گرفت. بنابراین، با گذشت زمان، پرداخت او به حدود 2 سنت در هر هزار بازدید کاهش یافت. با این نرخ، 10 میلیون بازدید بسیار چشمگیر در ماه فقط 200 دلار برای شما به ارمغان می آورد، که این نسبت به یوتیوب خیلی کمتر است.

البته، TikTok می‌تواند زندگی سازندگانی را که روی پلتفرم مخاطب ایجاد می‌کنند، تغییر دهد. چارلی و دیکسی دآملیو ممکن است درآمد میلیونی خود را از برنامه TikTok کسب نکنند، اما اگر ستاره TikTok نبود، فرصتی برای کار روی خط مد و نمایش واقعی خود را نداشتند.

پدر این ستارگان TikTok، Marc D’Amelio، مدیر عامل شرکت های سرمایه گذاری خانواده است، مانند D’Amelio Brands.

مارک داملیو از طریق ایمیل اعلام کرد که: «من در مورد اینکه TikTok چگونه روی یک مدل اشتراک‌گذاری تبلیغات کار می‌کند خوانده‌ام و این برای اقتصاد سازنده عالی است. TikTok یک پلتفرم شگفت‌انگیز ساخته و زندگی ده‌ها هزار سازنده را با دادن پلتفرمی به آنها برای به اشتراک گذاشتن خلاقیت خود با جهان تغییر داده است. اگر بسیاری از این سازندگان بتوانند خلاقیت خود را به شغل تمام وقت تبدیل کنند، گام بعدی باورنکردنی خواهد بود.”

D’Amelio به TikTok Pulse اشاره می کند، برنامه ای که در ماه مه رونمایی شد و به برندها اجازه داد، برای قرار دادن تبلیغات خود در کنار 4٪ ویدیوهای برتر روی پلتفرم هزینه پرداخت کنند. برای اولین بار، این به سازندگان اجازه می دهد تا 50٪ از درآمد تبلیغاتی را که از طریق آن مشخصه ایجاد می شود، کسب کنند

برنامه ic در حال حاضر، این برنامه فقط برای سازندگانی با بیش از 100000 دنبال کننده در دسترس است که اتفاقاً 4٪ ویدیوهای برتر این پلتفرم را نیز ایجاد می کنند. اما برنامه بالقوه اشتراک درآمد تبلیغاتی YouTube Shorts می‌تواند دسترسی به این نوع درآمدها را بیشتر دموکراتیک کند.

«من فکر می‌کنم TikTok در این زمینه آگاهی عالی و کاملی را دارد. چه یک برند یا یک خالق باشید، مکان بسیار خوبی برای آگاهی مردم از شما است.» اما وقتی صحبت از تبدیل به میان می‌آید، چه برندی باشید که می‌خواهد یک محصول را بفروشد، یا خالقی باشید که می‌خواهد یک [اشتراک] یا کالایی را بفروشد، YouTube از بسیاری جهات می‌تواند پلتفرم بهتری باشد.»

وقتی سازندگان مخاطبان خود را بر روی TikTok ایجاد می‌کنند، این پلتفرم برای مدت طولانی برای آنها باقی نمی‌ماند.

تایلر گاکا (ghosthoney) در ماه ژوئن اعلام کرد: «من می گویم که دیگر به آن متکی نیستم. زمانی که [صندوق سازندگان] برای اولین بار منتشر شد، و برای اولین بار تأسیس شد، در آن دوره بودم که هفت ویدیو در هفته ایجاد می‌کردم و این به پوشش برخی از صورت‌حساب‌های من کمک کرد.»

اما از آنجایی که پرداخت‌های Creator Fund کمتر قابل اعتماد شد، گاکا برای درآمد پایدار بیشتر به پادکست و سایر پروژه‌های نوشتاری روی آورد.

او گفت: «صندوق خالق دیگر واقعاً کمک چندانی نمی‌کند. “اما این به این دلیل است که من فکر می کنم آنقدر فعال نیستم.”

برخی از سازندگان می‌توانند با موفقیت از فالوورهای TikTok خود برای فروش محصولات یا پیوستن به آنها در پلتفرم‌های سودآور دیگر استفاده کنند، اما این تضمینی نیست.

جک کونته، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران Patreon که در چندین گروه نیز بازی می‌کند، گفت: «با گروه فانک من Scary Pockets، ما خیلی سریع حضور TikTok را ایجاد کردیم و در مدت سه تا شش ماه به ۱۰۰،۰۰۰ دنبال کننده در TikTok رسیدیم. “ما در مورد این موضوع تحت فشار بودیم تا اینکه متوجه شدیم، صبر کنید، این در واقع برای ما اهمیت زیادی ندارد. ما نمی توانیم این افراد را به Spotify بفرستیم. سخت است که آنها را وادار به خرید کالا یا پیوستن به عضویت کنید.”

کانته گفت: “گاهی اوقات شما یک ویدیو را پست می کنید و یک میلیون بازدید کننده میگیرید، و گاهی اوقات یک ویدیو ارسال می کنید و به 100 بازدید تبدیل می شود.” این ماهیت آن اکوسیستم الگوریتمی است. چیزی که اساساً انجام می دهد این است که توانایی خالق برای ایجاد ارتباط با پیروان خود را کاهش می دهد.

با این چالش‌ها، اداره یک کسب‌وکار سازنده می‌تواند ناپایدار به نظر برسد – اما با توجه به مقدار ارزشی که سازندگان برای این پلتفرم‌ها ایجاد می‌کنند، نباید اینطور باشد.

گاکا گفت: «به نظر من هر سازنده محتوا که با او صحبت کرده‌ام، همه ما در این ترس مشترک هستیم که یک روز همه چیز زیر پای شما فرو بریزد. بنابراین من در ابتدا [در TikTok] متوجه شدم که قطعاً در حال کار بیش از حد هستم، مانند انجام صحنه‌های کمدی کامل و دقیقه‌ای با تغییر لباس و تغییر پس‌زمینه، هفت روز در هفته. برای ایجاد تماشاگر عالی بود، اما بعد از آن دچار این تصادف و سوختگی بزرگ شدم.»

این بهترین فرصت YouTube Shorts برای پیشی گرفتن از TikTok است

در چند سال گذشته، تلاش‌های پلتفرم‌های اجتماعی بزرگ برای همگام شدن با محبوبیت انفجاری TikTok خنده‌دار بوده است.

برای جذب سازندگان به پلتفرم خود، اینستاگرام حتی پیشنهاد پرداخت جوایز هنگفتی را برای پست کردن Reels ویروسی داد – در ماه نوامبر، یکی از سازندگان گفت که برای 9.28 میلیون بازدید Reels در اینستاگرام، 8500 دلار به آنها پیشنهاد شده است. اما به نظر نمی‌رسد کاربران هنوز تجربه‌ای مانند TikTok را از اینستاگرام نمی‌خواهند. بعد از اینکه کاربران (از جمله کایلی جنر و کیم کارداشیان) نسبت به آنها ابراز تنفر شدید کردند، اینستاگرام حتی مجبور شد برخی از تغییرات مشابه TikTok را در برنامه خود عقب نشینی کند. گزارش اخیر The Information نشان می دهد که آدام موسری، رئیس اینستاگرام، گفت که اینستاگرام از نظر معیارهای مهم برای رضایت سازندگان از یوتیوب و TikTok عقب است.

حتی با وجود اینکه شرکت مادر اینستاگرام Meta منابع زیادی را برای ساخت Reels سرمایه گذاری کرده است، اسناد داخلی که به وال استریت ژورنال فاش شد نشان داد که کاربران اینستاگرام در مجموع 17.6 میلیون ساعت در روز را صرف این محصول می کنند. این کمتر از ده درصد زمانی است که کاربران TikTok در این پلتفرم صرف می‌کنند، یعنی مجموعاً ۱۹۷.۸ میلیون ساعت در روز.

در همین حال، بیش از 1.5 میلیارد کاربر وارد شده و هر ماه YouTube Shorts را تماشا می‌کنند، اما این شرکت معیارهایی را درباره میزان مشارکت این کاربران به اشتراک نمی‌گذارد. TikTok حدود یک سال پیش به 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه رسید.

اگر بتواند این مدل سهم درآمد از تبلیغات را اجرا کند، YouTube Shorts اکنون این فرصت را دارد که خود را به عنوان بهترین راه برای درآمدزایی سازندگان ویدیوهای فرم کوتاه ثابت کند. حتی بهتر از آن، می دانیم که برنامه های اجتماعی عاشق کپی کردن یکدیگر هستند. اگر ساختار جدید درآمدزایی YouTube Shorts بتواند سایر پلتفرم‌ها را برای کشف مدل‌های اشتراک درآمد خود در اسرع وقت ترغیب کند، در این صورت با رونق دیگری در اقتصاد سازندگان روبرو خواهیم شد .

4/5 - (1 امتیاز)

ارسال به دیگران :) ممنونم برای همایت..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مطلع شدن از آموزش و مقاله های جدید ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

آراز سرور | برترین وبسایت میزبانی وب

آخرین مطالب وبلاگ آراز سرور