کمپانی بزرگ ادوبی Figma را با قیمت 20 میلیارد دلار خریداری کرد و یکی از بزرگترین رقبای خود در طراحی دیجیتال را کنار زد

کمپانی بزرگ ادوبی Figma را با قیمت 20 میلیارد دلار خریداری کرد و یکی از بزرگترین رقبای خود در طراحی دیجیتال را کنار زد.

فهرست محتوا

خبر بزرگ در دنیای خلاقانه فناوری دیجیتال:

ادوبی امروز اعلام کرد که Figma را به قیمت 20 میلیارد دلار خریداری می کند و یکی از بزرگترین رقبای خود را در حوزه طراحی دیجیتال از بین می برد.

کمپانی بزرگ ادوبی Figma را با قیمت 20 میلیارد دلار خریداری کرد و یکی از بزرگترین رقبای خود در طراحی دیجیتال را کنار زد

 

هم WSJ و هم بلومبرگ اوایل صبح امروز گزارش داد که Adobe به اعلام معامله برای خرید Figma نزدیک شده است. در پایان، ادوبی این خبر را همزمان با درآمدهای فصلی خود تایید کرد.

این درآمدهای سه ماهه سوم باعث شد، که شرکت درآمد 4.43 میلیارد دلاری و درآمد غیر GAAP به ازای هر سهم 3.40 دلار داشته باشد. که به ترتیب برآورده و فراتر از انتظارات تحلیلگران بود. با این وجود، این شرکت گفت که ممکن است نیاز به تامین مالی این معامله با وام داشته باشد و چشم‌اندازی ملایم را برای سه ماهه آینده ارائه کرد، با درآمدی که انتظار می‌رود 4.52 میلیارد دلار و EPS 3.50 دلار باشد، با استناد به “محیط کلی اقتصاد کلان” و “FX” باد مخالف». سهام آن قبل از باز شدن بازار تقریباً 10 درصد کاهش یافته است – یکی از نشانه‌هایی است که نشان می‌دهد ادوبی احتمالاً امیدوار بود که اخبار تثبیت و حذف یک رقیب بتواند آن را تقویت کند.

اینها انواع واکنش‌ها از طرف جامعه هدف آنها  هستند که سیگنالی قوی برای Adobe و Figma هستند. تا مطمئناً مراقب نحوه ادغام آنها و همراهی کاربران خود به هر مرحله بعدی باشند.

به گفته ادوبی، این خرید در قالب معامله ای انجام می شود که نصف آن نقد و نیمی از سهام است و همچنین شامل 6 میلیون واحد سهام محدود اضافی است که به مدیرعامل و کارکنان فیگما اعطا می شود که طی چهار سال پس از بسته شدن، واگذار می شود. انتظار می‌رود در سال 2023 بسته شود، «مشروط به دریافت مجوزها و تأییدیه‌های نظارتی مورد نیاز و سایر شرایط بسته شدن، از جمله تأیید سهامداران فیگما».

کمپانی بزرگ ادوبی Figma را با قیمت 20 میلیارد دلار خریداری کرد و یکی از بزرگترین رقبای خود در طراحی دیجیتال را کنار زد.

طراحی و نمونه سازی، برای افراد و تیم ها، اجرا شده در محیطی بسیار کارآمد و مدرن و مبتنی  ، از نقاط قوت محصول Figma است و تا به امروز حدود 4 میلیون کاربر جمع آوری کرده است. در همین حال، ادوبی در حال ساخت و به دست آوردن تعدادی کسب و کار در دنیای گسترده‌تر خلق دیجیتال بوده است، و این باعث شده است که نه تنها به حوزه‌های بزرگ‌تر و کلی‌تر طراحی، بلکه بازاریابی و سایر حوزه‌های مجاور طراحی در زنجیره ایجاد طولانی‌تر نیز وارد شود. با این حال، DNA ادوبی در حال طراحی است و محصولات نمادینی را در زمینه هایی مانند تصویربرداری (مانند فتوشاپ)، فونت ها، تصویرسازی، ویدئو و سه بعدی و موارد دیگر ساخته است.

ایده در حال حاضر ایجاد یک ارتباط یکپارچه بین اینها و Figma خواهد بود و اساساً آن را به عنوان پلتفرم اصلی برای گرد هم آوردن همه آنها ایجاد می کند. البته Adobe قبلاً چیزی شبیه به این را در قالب AdobeXD داشت. مشخص نیست وقتی این معامله بسته می شود چه اتفاقی می افتد.

در واقع، این که آیا همه اینها توجه مقامات ضد انحصار را به خود جلب می کند، ارزش تماشا دارد: Adobe در حال حاضر در بسیاری از ابزارهای مورد استفاده غالب است، و اکنون نیز در پلتفرم برای وارد کردن و ارائه همه موارد، از این ابزارها بازیکن غالب خواهد بود.

شانتانو ناراین، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ادوبی، در بیانیه ای گفت: «عظمت ادوبی ریشه در توانایی ما برای ایجاد دسته بندی های جدید و ارائه فناوری های پیشرفته از طریق نوآوری های ارگانیک و اکتساب های معدنی دارد. “ترکیب Adobe و Figma تحول آفرین است، و دیدگاه ما را برای خلاقیت مشترک تسریع خواهد کرد.”

«با ایده های جدید و بروز Adobe، به‌ویژه در زمینه‌های سه بعدی، ویدیو، وکتور، تصویربرداری و فونت‌ها، می‌توانیم طراحی محصول نهایی را در مرورگر دوباره تصور کنیم، در حالی که ابزارها و فضاهای جدیدی برای توانمندسازی مشتریان برای طراحی سریع‌تر و بیشتر محصولات ایجاد می‌کنیم. به راحتی،” دیلن فیلد، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل، Figma اضافه کرد. به گفته ادوبی، فیلد همچنان ادامه خواهد داشت و به رهبری تجارت Figma ادامه خواهد داد.

برچسب قیمت 20 میلیارد دلاری جهش قابل توجهی برای Figma است که آخرین بار در ژوئن 2021 به ارزش 10 میلیارد دلار رسید، زمانی که 200 میلیون دلار جذب کرد. اما Adobe بیشتر از حذف یک رقیب بزرگ انجام می دهد. در  این حال انتخاب یک کسب و کار با مقیاس سریع و بزرگتر است.

این نشان می دهد که کل بازار آدرس پذیر Figma تا سال 2025 به 16.5 میلیارد دلار می رسد و “انتظار می رود این شرکت در سال جاری تقریباً 200 میلیون دلار ARR خالص جدید اضافه کند. که از 400 میلیون دلار در کل ARR خارج از سال 2022، با بهترین حفظ دلار خالص در کلاس خود، فراتر رود. بیش از 150 درصد Figma با حاشیه‌های ناخالص تقریباً 90 درصدی و جریان‌های نقدی عملیاتی مثبت، یک تجارت کارآمد و با رشد بالا ایجاد کرده است.

این معامله قطعاً برای دیگر نام‌های بزرگ در دنیای طراحی دیجیتال می‌گذارد. به طور خاص جالب خواهد بود که ببینیم چه چیزی در آینده برای شرکت هایی مانند Canva و Sketch خواهد آمد.

امتیاز دهید

ارسال به دیگران :) ممنونم برای همایت..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مطلع شدن از آموزش و مقاله های جدید ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

آراز سرور | برترین وبسایت میزبانی وب

آخرین مطالب وبلاگ آراز سرور