متا پلتفرم هوش مصنوعی PyTorch خود را به بنیاد لینوکس واگذار میکند

فهرست محتوا

متا پلتفرم هوش مصنوعی PyTorch خود را به بنیاد لینوکس واگذار می کند

PYTORCH یک شرکت تابعه غیرانتفاعی از LINUX Foundation خواهد بود.

امروز، توسط هوش مصنوعی متا فاش شد که پلتفرم هوش مصنوعی PyTorch خود را به بنیاد لینوکس واگذار می کند. که کنترل PyTorch، یک پلت فرم یادگیری عمیق منبع باز معروف، به یک نهاد جداگانه به نام بنیاد PyTorch منتقل شده است. نمایندگانی از انویدیا، متا، گوگل، مایکروسافت، آمازون و AMD در هیئت مدیره آن حضور دارند. و به عنوان یک شرکت تابعه غیرانتفاعی بنیاد لینوکس عمل خواهد کرد.

پروژه PyTorch در سال 2016 آغاز شد.

این تصمیم از آنجایی اتخاذ شد که چارچوب یادگیری ماشین منبع باز، که چندین برنامه پردازش بینایی کامپیوتر و زبان طبیعی، از جمله تسلا اتوپایلوت را تقویت می‌کند. در بخش یادگیری عمیق محبوبیت یافته است.

بیش از 2400 مشارکت کننده و 150000 پروژه بر اساس چارچوب در Meta فهرست شده اند. با تفکیک PyTorch در بنیاد خود، از تضاد منافعی که اگر PyTorch فقط تحت اختیار Meta باشد. شرکتی که چارچوب را توسعه داده بود، به وجود می‌آمد.

از زمانی که متا برای توسعه آن در سال 2016 با جامعه هوش مصنوعی همکاری کرد، همکاری باز برای موفقیت PyTorch بسیار مهم بوده است.

در متا، ما به سرمایه گذاری در PyTorch ادامه خواهیم داد و از آن به عنوان چارچوب اولیه برای تحقیقات و تولید هوش مصنوعی خود استفاده خواهیم کرد. خود انتقال به معنای هیچ تغییری در کد، پروژه اصلی یا مدل‌های عملیاتی توسعه‌دهنده نخواهد بود.»

متا

نمایندگانی از AMD، Amazon Web Services، Google Cloud، Meta، Microsoft Azure و Nvidia شورای حاکم را تشکیل خواهند داد که انتظار می رود در طول زمان رشد کند.

PYTORCH چیست؟

PyTorch یک چارچوب یادگیری ماشینی رایگان و منبع باز است که بر روی کتابخانه Torch ساخته شده است که عمدتاً توسط Meta AI ایجاد شده و تحت مجوز Modified BSD توزیع شده است.

این پروژه در سال 2016 به عنوان ترجمه Python از کتابخانه Torch آغاز شد. این به سرعت برای محاسبات تانسور و autograd مبتنی بر نوار آن محبوبیت پیدا کرد. که از اقدامات ضبط شده در ضبط صوت استفاده می کند. و سپس برای محاسبه گرادیان ها به عقب پخش می شود.

بنیاد لینوکس برای استانداردسازی توزیع های لینوکس ایجاد شد.

چارچوب ML برای برنامه های کاربردی بینایی کامپیوتر و پردازش زبان طبیعی استفاده می شود. این دارای یک رابط ++C است، حتی اگر رابط پایتون پیشرفته تر باشد و تمرکز اصلی توسعه باشد.

بسیاری از برنامه های یادگیری عمیق مانند Tesla Autopilot، Uber’s Pyro، Hugging Face’s Transformers، PyTorch Lightning و Catalyst نمونه های خوبی هستند که در بالای آن ساخته شده اند.

چارچوب یادگیری ماشین متن‌باز، عملیات را با گروه‌بندی آن‌ها در بلوک‌های سازنده کد که می‌توانند برای برنامه‌های یادگیری ماشینی پیچیده‌تر بدون توسعه مداوم اصول اعمال شوند، ساده می‌کند. اکثر برنامه‌های نرم‌افزاری کنونی از لایه‌های روی لایه کتابخانه‌ها و چارچوب‌ها، به‌ویژه در یادگیری ماشینی تشکیل شده‌اند.

دموکراتیک کردن هوش مصنوعی؟

بر اساس یک پست وبلاگ دوشنبه در وب سایت متا، هدف این اقدام دموکراتیزه کردن دسترسی به جدیدترین ابزارها، کتابخانه ها و سایر مؤلفه ها برای تسریع پیشرفت هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است.

بنیاد تازه تأسیس PyTorch در بنیاد لینوکس اکنون عملیات بازاریابی و تجاری چارچوب یادگیری ماشین منبع باز را مدیریت خواهد کرد. با این حال، بسیاری از حاکمیت فنی یکسان باقی خواهد ماند.

به گفته مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، “هیئت مدیره جدید بنیاد PyTorch شامل بسیاری از افراد برجسته هوش مصنوعی خواهد بود که به جامعه کمک کرده اند تا جامعه را به جایی که الان هست برساند، از جمله متا و شرکای ما در AMD، AWS، Google Cloud، Microsoft Azure و Nvidia. “

انویدیا مسئولیت عملیات مربوط به GPU را بر عهده خواهد داشت.

چرا لینوکس؟

آزمایشگاه های توسعه منبع باز و گروه استانداردهای آزاد ادغام شدند تا بنیاد لینوکس را برای استانداردسازی لینوکس، پشتیبانی از گسترش آن و تشویق استفاده تجاری از آن تشکیل دهند. این یک سازمان فناوری غیرانتفاعی است.

لینوکس بر اساس هسته لینوکس، که لینوس توروالدز برای اولین بار در 17 سپتامبر 1991 منتشر کرد، یک سیستم عامل یونیکس مانند منبع باز است. رایج ترین روش بسته بندی لینوکس به صورت توزیع است. معمولاً به عنوان امن، مناسب برای توسعه‌دهندگان، خصوصی و قدرتمند دیده می‌شود. با لینوکس، پایه و اساس انتخاب پذیرفته شده برای پیشرفت مستقل این فناوری بوده است.

این تغییر استقلال کد را از متا افزایش می‌دهد و صدای بلندتری را به شرکای مهم دیگر مانند گوگل و آمازون ارائه می‌کند.

جزئیات

مایکروسافت ONNX، محیط شبکه عصبی و ادغام PyTorch را حفظ خواهد کرد.

انویدیا مسئول عملیات مربوط به GPU PyTorch خواهد بود.

PyTorch چارچوب اصلی است که متا برای تحقیقات و برنامه های تولید هوش مصنوعی خود استفاده می کند و به دریافت سرمایه گذاری از متا ادامه خواهد داد.

4.8/5 - (5 امتیاز)

ارسال به دیگران :) ممنونم برای همایت..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مطلع شدن از آموزش و مقاله های جدید ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

آراز سرور | برترین وبسایت میزبانی وب

آخرین مطالب وبلاگ آراز سرور